blank

BBL - Brezilya Popo Estetiği

BBL en yeni uygulanan vücut estetiği amelitlarından biridir. İlk uygulanılmaya başlanan dönemde ciddi komplikasyonlara neden olmuştur. Son 5 senelik dönemde ameliyatı güvenle hale getirmek için temel ilkeler ortaya konmuş ve adına ‘’Safe BBL’’ ameliyatı denilmiştir. Artık BBL diğer vücut şekillendirme ameliyatlarından daha riskli değildir ve sonuçları açısından hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu ameliyatlardan biridir.

BBL Ameliyatının Adımları

BBL ameliyatı, aşağıdaki temel adımları içerir:

1.

Yağ Alma (Liposuction)

İlk olarak, vücudunuzdaki istenmeyen yağ bölgelerinden yağ alınır. Bu genellikle karın, bel, sırt veya uyluk bölgelerini içerir.
2.

Yağ İşleme ve Arıtma

Alınan yağ, özel bir işlemle arıtılır ve temizlenir. Bu işlem, en kaliteli yağ hücrelerini seçmek için yapılan bir süreçtir.
3.

Enjeksiyon

Arıtılmış yağ, kalçalarınıza enjekte edilir. Bu adım, kalçalarınıza istediğiniz şekli ve dolgunluğu kazandırmak için dikkatlice gerçekleştirilir.

Riskler ve Güvenlik

BBL ameliyatı, tıbbi bir prosedür olduğu için bazı riskleri içerir. Bunlar arasında enfeksiyon, kan pıhtıları, yağ embolisi ve anesteziye bağlı komplikasyonlar bulunabilir. Ancak, uzman bir cerrahın gözetiminde gerçekleştirildiğinde, bu riskler minimuma indirilebilir. Erken mobilizasyon riskleri azaltır.

Başarı Oranı ve Sonuçlar

Dünya çapında yapılan BBL ameliyatlarının genel başarı oranı yüksektir. Ancak, bireyden bireye değişebilecek sonuçlar elde edilebilir. Başarı oranını en üst düzeye çıkarmak için, deneyimli bir cerrah seçmek ve ameliyat öncesi ve sonrası talimatlara uymak önemlidir.

Bu yazı, BBL ameliyatının detayları ve önemli noktaları içermektedir. Ancak, kişisel bir konsültasyon için her zaman deneyimli bir estetik cerrah ile iletişime geçmek önemlidir. Daha fazla bilgi veya randevu için bize ulaşın. Daha fazla örnek veya düzeltme yapılmasını isterseniz lütfen belirtin.

    Randevu Oluşturun
    Talep ettiğiniz operasyon ile ilgili sorularınız için randevu oluşturun.