Meme Büyütme Estetiğine Dair

blank
Dr. Koray Kır

Eğer meme büyütme estetiği olmayı düşünüyorsanız, büyük ihtimalle aklınızda birçok soru işareti var. Meme büyütme estetiği özellikle meme hacminin küçülmesini sağlayan gebelik ve doğum gibi durumların ardından oldukça sık tercih edilmektedir. Diğer yandan doğuştan küçük memelere sahip olan kadılar da meme büyütme estetiğini tercih etmektedir.

Meme büyütme estetiğinden sonra hamile kalırsam implantlar bu durumdan etkilenir mi?

Gebelik, implantların bütünlüğünü etkilemez. Ancak, göğüslerinizin görünümünü değiştirebilir. Gebelik sırasında, her kadının göğsü geçici olarak dolgunlaşır ve meme dokusu artar. Hamilelikten sonra veya emzirmeyi bıraktıktan sonra gergin cilt implantlarınızın göğsünüzde biraz daha aşağıya oturmasına neden olur.

Oluşlabilecek değişim miktarı, meme büyütme estetiğinde ne kadar büyük implant kullanıldığına ve hastanın cildine bağlı olacaktır.

Cerrahi dışı meme büyütme yöntemleri İşe yarıyor mu?

Cerrahi dışı meme büyütücü kremler, haplar ve enjeksiyonlar meme implantlarına ekonomik bir alternatif olarak son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Bununla birlikte, bu tedaviler meme büyütme estetiği gibi kalıcı bir uygulama değildir. İlk bakışta çok uygun bir maliyet gibi görünse de sürekli bunu yaptırmanız daha fazla para harcamanıza neden olabilir.

Meme büyütme estetiğinde implantlarının sızdırmasından endişelenmeli miyim?

Sızdırma mümkündür, ancak nadir görülür. Eğer salin meme implantlarınız varsa, çabucak büzülürler ve vücut zararsız salin solüsyonunu absorbe eder. Yeni silikon esaslı implantların sızıntısı, yarı katı bir silikondan yapıldığı için gerçekten vücut sisteminize sızmayacaktır. Bir silikon jel implant rüptürü ancak ultrason veya MR ile tespit edilebilir. Bu durumda, beklenmedik hassasiyet veya hafif bir görünüm değişikliği görebilirsiniz. Genel olarak, teknolojideki ilerlemeler sayesinde sızıntı nadirdir ve endişelenilecek bir şey değildir.