Meme Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

blank
Dr. Koray Kır

Meme estetiği kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir estetik uygulamadır. Ancak yine de meme estetiği ile alakalı birçok soru işareti bulunmakta. bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak ve daha detaylı bilgi almak için okumaya devam edin.

Bebek doğurduktan sonra meme estetiği İçin en doğru zaman ne zaman?

Emzirmeyi bıraktıktan en az bir yıl sonra süt bezleri hala harekete geçebilir ve olmayan süt üretebilir ve meme estetiğinde kullanılan silikon implantın enfeksiyon riski yüksek olabilir. Meme estetiği cerrahisi oldukça büyük bir işlemdir, bu nedenle işlemin gerçekten komplikasyonsuz geçmesi için emzirmeyi bıraktıktan sonra muayene ile bir tarih saptanabilir.

Her hasta İçin doğru meme implantı boyutu nasıl seçilir?

Meme estetiği cerrahisinin en önemli bölümlerinden biri aslında sizin için doğru implant, doğru boy ve doğru şekli seçmektir. Hastalar genellikle cerrahtan farklı bir beklentiye sahipler, bu yüzden ilk muayene ve görüşmede ilk iş olarak hastaya vücuduna uyan en iyi boyutu seçmeyi sağlamak için göğüs boyutlandırıcıları olan elastik bir sutyen giydirmektir.

Meme estetiği sonrasında İyileşme süreci ne kadar sürer?

Bu gerçekten birçok faktöre bağlıdır ve farklı hastalarda farklılık göstermektedir. Meme estetiği ameliyatı ne olursa olsun hastanın ameliyatın ardından dinlenmek için belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Hasta iyileşme sürecinde vücuduna iyi bakar ve ters hareketler yapmaktan çekinirse kısa sürede iyileşebilir. Ancak talimatlara uyulmazsa meme estetiği sonrası komplikasyon oluşma riski artar ve bu da iyileşme sürecini etkiler.