Vaser Liposuction Faydaları Nelerdir, En İyi Adaylar Kimler?

blank
Dr. Koray Kır

İstenmeyen yağları temizlemek ve vücudunuza daha ince, daha güzel bir kontur vermek için vaser liposuction uygulamasını tercih edebilirsiniz. Vaser liposuction yağ hücrelerini ısı ile eritmekte ve ardından vücuttan emmektedir. Bu yöntemle yağ hücrelerinin etrafındaki dokulara herhangi bir zarar gelmez ve bu nedenle de iyileşme süreci klasik liposuction uygulamasına göre çok daha kısa sürer.

Vaser Liposuction Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Vaser liposuciton diğer vücut şekillendirme yöntemlerine göre nispeten yeni ve giderek daha popüler bir yöntemdir. Vaser lipoosuction uygulamasında yağı eritmek ve sıvı hale getirmek için ultrasonik enerji kullanılmaktadır. Bu da diğer liposuction yöntemlerine göre vaser liposuction uygulamasının yağ hücrelerinin etrafındaki dokulara zarar vermemesini sağlamaktadır. Aynı zamanda vaser liposuction kan kaybını da azaltmaktadır.

Vaser Liposuction İçin Uygun Aday Özellikleri

Vaser liposuction işlemi için uygun olan adaylar , diyet ve egzersize yanıt vermeyen lokal vücut yağları olan kişilerdir. Karın, sırt, kalçalar, uyluklar, boyun, çene, kollar, göğüs, dizler ve ayak bileği dahil olmak üzere birçok farklı alan vaser liposuction ile tedavi edilebilir.

Vaser liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Bu nedenle uygulamayı yaptırmak isteyen adayların bunu bilmesi gerekmektedir. vaser liposuction ile bölgesel inatçı yağlar vücuttan çıkartılır ve ideal kiloda olan hastanın vücudu şekillendirilir.

Vaser Liposuction İyileşme Süreci

Geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında, vaser liposuction genellikle hızlı bir iyileşme sürecine sahiptir. Çoğu hasta normal rutine dönmek için 2 veya 3 hafta dinlenmektedir. İşlem sonrasın ilk zamanlarda, sonuçları fark edemeyebilir veya sonuçları tam olarak değerlendiremeyebilirsiniz. Ancak, birkaç ay sonra değişiklikleri fark edecek ve bedeninizi sevmeye başlayacaksınız.