Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

blank
Dr. Koray Kır

Her beden ve kilodaki insanlar, vücudunun farklı bölümlerinde istenmeyen yağlarla mücadele eder. Bazen istenmeyen yağlar, diyet ve egzersiz ne kadar çok olursa olsun, tepki vermeyi reddeder. Artık bu inatçı yağları tolere etmek istemeyenler için gelişmiş vaser teknolojisi yağlardan kurtulmaya yardımcı olabilir.

Vaser liposuction istenmeyen yağları azaltmak veya ortadan kaldırmak için güvenli bir alternatif yoldur. Bu teknoloji sorunlu alanı düzeltebilir. Vaser liposuction, aynı zamanda sağlıklı dokuları koruyup muhafaza ederken, yağ hücrelerini dikkatli ve güvenle parçalamak için ultrasonik enerji kullanır. Bu yeni tedavi vücudunuzdaki küçük bölgelerden, büyük alanlara kadar tüm bölgelerdeki yağları eritmek için kullanılmaktadır.

Ultrasonik teknoloji istenmeyen yağ hücrelerinin dikkatli bir şekilde seçilmesine ve vücut için önemli çevre dokularını korumasına izin verir. Vaser liposuction uygulamasında tıpkı bir ultrason gibi enerji direkt olarak istenmeyen yağa yönlendirilir, ancak sinirlere, kan damarlarına veya bağ dokularına zarar vermez. Bu nedenle geleneksel liposuction uygulamasından çok daha avantajlıdır ve bu nedenle son zamanlarda daha fazla tercih edilmektedir.

Geleneksel liposuction ile istenmeyen yağlar parçalanarak emilir, bu da yağı çevreleyen dokuları, pürüzsüz cilt ve daha hızlı iyileşmeyi sağlayan kollajen yapıları da içeren yağlı tortuları parçalayarak yok edebilir. Cildin yağlı tabakası emme yöntemi ile zarar gördüğünden, hasta ağrı veya morarma yaşayacaktır. Vaser liposuction tedavisi ile vücut nazikçe yeniden şekillendirilir. Bu özel olarak tasarlanmış emici cihaz, sıvılaştırılmış yağları hafifçe çıkarır ve dokuların, kan damarlarının ve sinirlerin yağ etrafında toplanmasını sağlar. Ağrı ve morluklar çok azdır ve hastalar geleneksel tedavilere kıyasla çok daha hızlı iyileşirler.