Kusursuz Bir Burun Estetiği İçin 4 Önemli Nokta

blank
Dr. Koray Kır

Burun estetiği ameliyatı hem kadınların hem de erkeklerin en çok tercih ettiği uygulamalardan biridir. Tüm dünyada burun estetiği ameliyatı ilk sıradaki estetik uygulamaların başında gelmektedir. Burun yüzün ve kişinin tüm görünüşünü değiştirmesi, aynı zamanda yaşanan fonksiyonel sorunlara da çözüm bulması nedeniyle oldukça değerli bir ameliyattır.

Özellikle burnunda şekil bozuklukları, burnu fazla büyük olan kişilerde bu durum özgüven problemine ve psikolojik olarak kendini yıpratmasına neden olabilmektedir. Ancak kusursuz bir burun estetiği için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan 4 tanesi ise şu şekildedir;

Psikolojik Durumun Yeterliliği

Burun estetiğine karar vermenizin ardından tüm sorunlarınızı ve burnunuzla alakalı neden hoşlanmadığınızı tüm detaylarıyla doktorunuza anlatmalısınız. Ancak bunu yaparken zor bir sürece gireceğinizi ve bu durum için psikolojinizin hazır olup olmadığını da düşünmelisiniz. Burun estetiğinin hemen ardındna yeni burnunuza kavuşamayacağınızı, bir süre burnunuzun sargılı olacağınız ve tam olarak yeni burnunuzun ortaya çıkmasının 1 seneyi bulacağını değerlendirmeli ve psikolojinizi sorgulamalısınız.

Size Yakışan Burun

Burun estetiği ameliyatında en önemli konulardan biri de size yakışan burnu bulmaktır. Bunu yaparken başkasının burnunu çok beğenseniz bile bunun aynısını istemenin sizi hayal kırıklığına uğratabileceğini düşünmelisiniz. Çünkü burun kişiseldir ve herkesin burnu kendisine yakışan şekilde olmalıdır.

Doğru ve Kaliteli Nefes

Başarılı bir burun estetiği ameliyatının ardından sadece burnun şekli değil fonksiyon sorunları da düzelecektir. Farkında olmadan kaliteli nefes alamadığınızı gözden kaçırmış olabilirsiniz. ancak ameliyatın sonrasında tüm kokuları rahatlıkla hissederek doğru nefes aldığınızı fark edeceksiniz.

Fark Edilmemesi

Burun estetiği ameliyatının ardından tam olarak burnunun kendini bulduğunda insanların burnunuzun estetik olduğunu anlamadıklarını gördüğünüzde mutlu olacağınızı anlamalısınız. Bu durumda burnunuz sizinde özdeşleşmiş ve size yakışmış demektir.